Vizni režim
Viza nije potrebna za putovanje u Tunis i boravak do tri meseca.
Bezbednosna situacija
Bezbednosna situacija u Tunisu je u značajnoj meri unapređena, posebno u većim gradovima i u turističkim centrima. Povećano je prisustvo tuniskih bezbednosnih snaga u turističkim područjima, prvenstveno zbog adekvatne zaštite stranih turista.
Državljanima Srbije koji nameravaju da putuju u Tunis, preporučuje se da prate informacije u sredstvima javnog informisanja. Izbegavati mesta masovnih okupljanja i putovanja po zemlji u individualnoj režiji, posebno u centralne i južne delove Tunisa, kao i u oblasti blizu granice sa Alžirom i sa Libijom.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Nema obaveznih ili preporučenih vakcina, nema područja u kojima vladaju epidemije ili određene bolesti.
Opšta sanitarna situacija dobra, preporučuje se konzumiranje flaširane vode, ne sa česme, a što se tiče hrane, nema ograničenja u konzumaciji.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Ambasador: Nikola Lukić
Adresa: 4, Rue du Lac Majeur, 1053 - Les Berges du Lac, Tunis
Broj telefona: +216 (71) 966-088, +216 (71) 658-427, +216 (71) 966-084
Broj faksa: +216 (71) 658-475
Ambasada države Tunis u Srbiji
Adresa: Vase Pelagića 19
Broj telefona: +381 (11) 3690-194, Konzularno odeljenje: +381 (11) 3691-961
Broj faksa: +381 (11) 2651-848, Konzularno odeljenje: +381 (11) 3690-642
Radno vreme: ponedeljak - petak: 09:00 – 17:00
Ambasador: Mr. Seyf Allah REJEB
Kažu o sebi:
Tunis je naslednik drevne Kartagine, moćne civilizacije koja je bila glavni rival Rimu u borbi za dominaciju zapadnim Mediteranom. Kartagina je uništena od strane Rimljana 146. godine pre nove ere, ali su neki njeni spomenici i dalje vidljivi u Tunisu, kao što su Antonijevi termi i Porta di Cartagine.
Tunis je dom najstarije džamije u Africi, Velike džamije u Keruanu, koja je izgrađena 670. godine. Keruan je bio prvi arapski grad u Tunisu i jedan od najvažnijih centara islamske kulture i nauke.
Tunis je takođe dom jedinstvenog umetničkog projekta pod nazivom Djerba Hood, koji se nalazi na ostrvu Djerba. Ovaj projekat je okupio više od 150 uličnih umetnika iz celog sveta koji su oslikali zidove i fasade tradicionalnih kuća u selu Er-Riadh.
Tunis ima raznovrsnu geografiju i klimu, koja se kreće od sredozemne na severu do suptropske i pustinjske na jugu. Na severozapadu se nalaze planinski lanci Atlasa, koji dele mediteransku i saharsku klimu. Na jugu se prostire Sahara, najveća pustinja na svetu, koja pokriva oko 40% teritorije zemlje.
Tunis je jedna od retkih afričkih zemalja koja je uspela da ostvari demokratsku tranziciju nakon Arapskog proleća 2011. godine, kada je svrgnut dugogodišnji diktator Zin el-Abidin Ben Ali. Tunis je usvojio novi ustav 2014. godine, koji garantuje ljudska prava, slobodu veroispovesti i rodnu ravnopravnost.
Tunis ima bogatu i složenu istoriju, koja seže do paleolita. Njegovi prvi stanovnici bili su Berberi, koji su kasnije asimilirani od strane Feničana, Rimljana, Vandala, Arapa, Turaka i Francuza. Tunis je stekao nezavisnost od Francuske 1956. godine, kao monarhija pod dinastijom Husainid. Godine 1957. monarhija je ukinuta i proglašena je republika pod vođstvom Habiba Burgibe. On je uspostavio jednostranački sistem i socijalističku ekonomiju, ali je takođe pokrenuo proces modernizacije i sekularizacije zemlje. Nakon njegove smrti 1969. godine, nasledio ga je njegov premijer Ben Ali, koji je vladao autoritarno do 2011. godine, kada je izbio narodni ustanak protiv njegovog režima. Ben Ali je pobegao u Saudijsku Arabiju, a na vlast su došle različite koalicije sekularnih i islamističkih partija, koje su sprovele demokratske reforme i izgradile stabilnu političku scenu.
Tunis se graniči sa Alžirom na zapadu i Libijom na jugoistoku. Na severu i istoku izlazi na Sredozemno more, gde ima oko 1.300 km obale. Tunis ima površinu od oko 163.610 km2 i oko 11 miliona stanovnika. Glavni grad je Tunis, koji se nalazi na severoistoku zemlje.