Vizni režim
Potrebna je viza za putovanje.Elektronsko podnošenje zahteva za vizu se obavlja preko ovog sajta
https://www.rgb-visa.com/
Bezbednosna situacija
Stanje bezbednosti u Gvineji Bisao postepeno se normalizuje nakon državnog udara od 12. aprila 2012.godine. Prilikom kretanja po zemlji putnici treba da preduzimaju sve mere predostrožnosti, posebno one koje se odnose na čuvanje ličnih dokumenata i gotovog novca. Putovanja noću treba izbegavati.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Obavezna je vakcinacija protiv žutice, preporučuju se vakcinacije protiv difterije-tetanus-poliomelita, kao i protiv meningitisa. Rizik od kolere nameće potrebu primene strogih mera higijene.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Gvineju pokriva ambasada Republike Srbije u Alžiru.
Ambasador: Aleksandar Janković
Adresa: 42, rue des Freres Benali Abdellah (ex rue Parmentier) B.P.366, HYDRA, Alžir
Broj telefona: +213 (21) 691-218, +213 (21) 692-704, +213 (21) 692-326
Broj faksa: +213 (21) 693-472
Ambasada države Gvineja Bisao u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Gvineje Bisao u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Istorija Gvineje Bisao seže do praistorijskog perioda, kada su se na njenoj teritoriji naselili različiti narodi i kulture. U srednjem veku, zemlja je bila deo moćnih carstava Mali i Songaj, a kasnije je postala kraljevina Gabu. Od 15. veka, zemlju su počeli da istražuju i kolonizuju Portugalci, koji su iskorišćavali njene prirodne resurse i trgovali robovima. U 19. veku, zemlja je postala portugalska kolonija pod nazivom Portugalska Gvineja. U 20. veku, zemlja je započela borbu za nezavisnost pod vođstvom Afričke partije za nezavisnost Gvineje i Zelenortskih Ostrva (PAIGC), koju je predvodio Amilkar Kabral. Nakon deset godina rata, zemlja je proglasila nezavisnost 1973. godine, a Portugal ju je priznao 1974. godine. Od tada, zemlja je doživela nekoliko vojnih udara, građanski rat i političku krizu.
Gvineja Bisao je zemlja u zapadnoj Africi koja privlači turiste svojom raznolikošću prirode, kulture i istorije. Neki od najzanimljivijih aspekata Gvineje Bisao su:
Gvineja Bisao ima više od 80 ostrva koja čine arhipelag Bijagos, koji je proglašen biosferskim rezervatom od strane UNESCO-a. Ova ostrva su dom mnogim retkim i ugroženim vrstama životinja, kao što su nilski konji, morske kornjače, pelikani i delfini.
Gvineja Bisao je jedna od retkih afričkih zemalja koja je uspela da se oslobodi portugalske kolonijalne vlasti posle dugog i krvavog gerilskog rata. Rat za nezavisnost trajao je od 1963. do 1974. godine i odneo je oko 15.000 života.
Gvineja Bisao je poznata po proizvodnji indijskog oraha, koji je glavni izvozni proizvod i izvor prihoda za većinu stanovništva. Zemlja je druga na svetu po proizvodnji indijskog oraha, posle Vijetnama.
Gvineja Bisao je zemlja sa bogatom i raznovrsnom kulturnom baštinom, koja se ogleda u muzici, plesu, umetnosti i religiji. Zemlja ima više od 20 etničkih grupa, koje govore različite afričke jezike, kao i portugalski i kreolski. Muzika Gvineje Bisao je pod uticajem tradicionalnih ritmova, kao i modernih stilova kao što su afro-pop, reggae i hip-hop.
Gvineja Bisao je zemlja sa velikim potencijalom za ekoturizam, jer ima raznovrsne ekosisteme, kao što su mangrove, savane, šume i reke. Zemlja nudi mogućnosti za posmatranje ptica, ribolov, ronjenje, kajaking i planinarenje. Međutim, zemlja se suočava sa mnogim izazovima u razvoju turizma, kao što su nedostatak infrastrukture, politička nestabilnost i siromaštvo.
Gvineja Bisao se graniči sa Senegalom na severu i Gvinejom na jugoistoku, a na zapadu izlazi na Atlantski okean. Klima u Gvineji Bisao je tropska, vruća i vlažna tokom cele godine. Postoje dva godišnja doba: suvo, koje traje od novembra do maja, i kišno, koje traje od juna do oktobra. Temperature se kreću od 20 do 35 stepeni Celzijusa, a padavine od 1.500 do 3.000 milimetara godišnje.