Vizni režim
Za putovanje u Eritreju potrebna je viza. Viza se pribavlja u Ambasadi Eritreje u Berlinu.
Jedna skorija fotografija veličine za pasoš
Jedan popunjen formular
www.botschaft-eritrea.de/main/download/Visa-Form.pdf . Potrebna dokumentacija:
Pasoš sa rokom isteka minimum šest meseci nakon putovanja,
koverta sa plaćenom poštarinom,
obavezna je povratna karta.
Bezbednosna situacija
Bezbednost je na zadovoljavajućem nivou, a kriminal nije rasprostranjen. Uprkos tome, našim građanima se savetuje oprez i praćenje informacija o bezbednosnoj situaciji u zemlji uoči putovanja i tokom boravka.
>Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Zdravstvena situacija
Postoji rizik od malarije i tifoidne groznice. Za piće se koristi isključivo flaširana voda.
Izvor:Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije
Rezultati pretrage za kriterijum: država=Eritreja
Ambasada Republike Srbije
Na nerezidencijalnoj osnovi Eritreji pokriva ambasada Republike Srbije u Keniji.
Ambasador: Dragan Županjevac
Adresa: Benin Drive no 1032, Runda, P. O. Box 30504, 00100 Najrobi, Kenija
Broj telefona: +254 (701) 708-447, +254 (718) 929-731
Ambasada države Eritreja u Srbiji
Adresa: Ne postoji ambasada Eritreje u Republici Srbiji.
Kažu o sebi:
Eritreja je zemlja na severu Afričkog roga, koja se nalazi na Crvenom moru. Zemlja ima oko 1.000 km dugu obalu na Crvenom moru, koja ima strateški značaj i koja je doprinela njenoj istoriji i formiranju. Ime Eritreje potiče od grčke reči za Crveno more Erythra Thalassa i prvi put je usvojeno 1890. godine za italijansku Eritreju. Obala Eritreje je korišćena tokom duge istorije regije kao ulazna tačka za islam, hrišćanstvo i velike imperije i sile kao što su Egipat, Otomansko i Italijansko carstvo, koje su želele da iskoriste luke za trgovinu kafom, zlatom i robovima.
Eritreja se graniči sa tri zemlje: Etiopijom na jugu, Sudanom na zapadu i Džibutijem na jugoistoku. Zemlja deli i pomorsku granicu sa Saudijskom Arabijom i Jemenom.
Klima Eritreje varira od vruće i suve uz Crveno more do umerene u planinskom pojasu i polusuve u izolovanom mikroslivu u istočnom podnožju. Od juna do septembra, zemlja je pod uticajem jugozapadnog monsuna koji dolazi iz Etiopije, koji donosi malo kiše, posebno u centralnom i južnom unutrašnjem delu.
Eritreja ima bogatu istoriju i kulturu, koja seže u daleku prošlost. U Eritreji su pronađeni ljudski ostaci koji datiraju od pre milion godina i antropološka istraživanja ukazuju da područje može sadržati značajne zapise vezane za evoluciju ljudi. Savremena Eritreja je višenacionalna zemlja sa devet priznatih etničkih grupa. Devet različitih jezika govore devet priznatih etničkih grupa, najrasprostranjeniji jezik je tigrinja, a ostali su tigre, saho, kunama, nara, afar, bedža, bilen i arapski Tigrinja, arapski i engleski služe kao radni jezici.
Eritreja je nezavisna od Etiopije od 1993. godine, nakon dugogodišnje borbe za slobodu.
Eritreja ima oko 6 milijona stanovnika, koji pripadaju različitim etničkim i verskim skupinama. Glavne etničke grupe su tigri i tigrinja, koji govore semitske jezike. Glavne verske grupe su hršćani i muslimani.
Eritreja ima bogatu kulturnu i istorijsku baštinu, koja seže do drevnih civilizacija kao što su Punt i Aksum.